Zavřít
Napsal: admin dne 07/05/2021

Kladenský soud uložil šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi nepodmíněný tříletý trest ve věznici. Uznal ho vinným v kauze manipulace se zakázkou Lesní správy Lány. Státní zástupce mu v dubnu navrhl čtyřletý trest vězení, zákaz činnosti a peněžitý trest. Balák odmítá, že by jednal nezákonně

Veřejná zakázka se týkala druhé etapy zajištění a odvodnění svahů v Lánské oboře kolem vodní nádrže Klíčava. K nezákonnému zjednání výhody mělo dojít zhruba před pěti lety.

Vinen je také manažer firmy Energie stavební – báňská (ESB) Libor Tkadlec. A přímo i firma ESB. Hodnota zakázky byla zhruba 200 milionů korun.

Státní zástupce v závěrečné řeči uvedl, že obžalovaní mohli přinejmenším ovlivnit obsah projektové dokumentace a postup Baláka měl zajistit ESB přidělení zakázky. Tkadlecovi státní zástupce navrhl trest 3,5 roku a peněžitý trest a firmě EBS peněžitý trest osm milionů korun a zákaz plnění veřejných zakázek nejméně tři roky.

Baláka do funkce šéfa Lesní správy Lány dosadil hradní kancléř Vratislav Mynář. Protože jej dlouhodobě odmítá odvolat, soud Balákovi působení ve vedení lánské lesní správy zakázal.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Buďte první, kdo okomentuje příspěvek

Jméno
E-mail
Váš komentář