Zavřít
Napsal: admin dne 03/02/2021

Nepříjemné překvapení čekalo na myslivce v přezimovací obůrce honitby Praděd spadající do katastru obce Malá Morávka. Při sčítání zvěře nevěřili myslivci svým očím, jelikož se po oboře povalovaly vyvržené vnitřnosti a krvavé stopy po vlečení jelení zvěře.

Podle § 45 zákona o myslivosti č. 449/2001 Sb. odst. 1 písm. t) je možné v přezimovacích objektech střílet zvěř poraněnou a chovatelsky nežádoucí. Výjimku ze zákazu lovu ostatní zvěře může udělit orgán státní správy myslivosti pouze v případě vydání rozhodnutí o uložení úpravy stavu zvěře nebo zrušení chovu zvěře.

Co je přezimovací obůrka?

Přezimovací obůrky lze považovat za účinný technický prostředek na ochranu lesních porostů před škodami jelení zvěří. Umožňují také účinnou ochranu zvěře před nepříznivým turistickým a civilizačním tlakem v zimním období zejména v horských oblastech, kontrolu zdravotního stavu zvěře s možností aplikace medikamentózních krmiv a snižování výdajů na krmení zvěře. Velkým negativem přezimovacích obůrek je vysoká koncentrace jelení zvěře na relativně malé ploše a s tím související vysoké riziko přenosu chorob.

Proč byli jeleni vystříleni?

Myslivci mají jasno… určitě se nejednalo o zvěř poraněnou nebo chovatelsky nežádoucí, jak zmiňuje zákon, proto podali trestní oznámení na policii ČR.

Kožušnik Odpovědět 03/02/2021

ZDRAVIM.JELIKOŠ ONOHO RADOBY MYSLIVCE NEZNAM,TAK HO SOUDIT NEMUŽU,ALE MAM HO HODŇE KAMARADU MYSLIVCU A NEPOCHAZI JENOM Z LOKALITY JESENICKA,ALE AJI Z BUCHLOVSKYCH HOR A Z JEJICH POZNATKU O CHOVANI TOHOTO LOVCE A JE HO TŘEBA NALEŽIŤE POTRESTAT.

Michal Ukropec Odpovědět 04/02/2021

Vidím to jako ekologizaci honitby. Dle různých vyjádření emeritního poradce LČR působícího zejména v Jeseníkách pana Jana Metzla je třeba veškerou spárkatou zvěř ve volnosti zlikvidovat. Zvěř má přežívat pouze v uzavřených oborách nebo ZOO. Katedra myslivosti má být na MENDELU také zrušena. Jestli je pan Metzl stále myslivcem nevím.

Jméno
E-mail
Váš komentář