Zavřít
Napsal: admin dne 01/02/2022

Je Termovize vhodná pro lov ?

Zvažujete nákup termovize pro lovecké účely? V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody termovize, její užití a pořizovací náklady.

Co je termovize ?

Termovize je v současné době nejlepší a nejúčinnější technologie na zviditelnění tepelného záření, které objekty samy vyzařují. Termovize nepotřebují žádné osvětlení (slunce, měsíc, hvězdy, umělé zdroje), ale zobrazuje tepelné rozdíly objektů, a to i na velmi velkou vzdálenost ve dne i v noci. Její využití je ideální za zhoršených viditelnostních podmínek převážně v noci, mlze nebo šeru.

Technologie termovize

Pozorovaný objekt zobrazuje na základě tepelné stopy. Nepotřebuje žádné zbytkové světlo. Pracuje ve spektru dlouhovlnného infračerveného záření, které převádí pomocí elektronického mikrobolometru na svůj display. Kvalitu obrazu ovlivňuje i to, jedná-li se o analogový či digitální přístroj, ten poskytuje podstatně kvalitnější zobrazení.

K čemu je termovize dobrá ?

Díky termovize je možné pozorovat zvířata v podmínkách, ve kterých je horší viditelnost a to jak za dne tak v noci. Pomocí termovize však můžete rozeznat také osoby, automobily a dokonce budovy.

Kolik stojí termovize ?

Termovize není zrovna levná záležitost, nejlevnější začínají s cenou kolo 12 000 kč, ty nákladnější se pohybují v cenové relaci několika desetitisíců. Profi vybavení může stát i přes 100 000 korun. Řešením může být termovize z druhé ruky, vhodný pro tyto účely je portál lovbazar, kde je k sehnání lovecká technika z druhé ruky za přijatelnější ceny. https://lovbazar.cz/

Výhody vs. nevýhody

Výhody: Termovize má ve srovnání s nočním viděním výhodu vysokého kontrastu obrazu a to, že na činnost termovize nemá vliv denní světlo.

Nevýhody: Rozhodně největší nevýhodou termovize jsou vysoké pořizovací náklady.

Buďte první, kdo okomentuje příspěvek

Jméno
E-mail
Váš komentář