Zavřít
Napsal: admin dne 05/01/2021

Dnem 1. ledna 2021 nabyla účinnosti vyhláška č. 592/2020 Sb. ze dne 22. prosince 2020, kterou se mění vyhláška č. 245/2002 Sb., o době lovu jednotlivých druhů zvěře a o bližších podmínkách provádění lovu, ve znění pozdějších předpisů.

Novelizace přináší změny v době lovu bažanta obecného, bažanta královského, orebice rudé, krocana divokého a perličky obecné, ale též siky Dybovského a srnce obecného.

Změny, které novela zavádí:

  • celoroční možnost lovu bažanta obecného, bažanta královského, krocana divokého, orebice rudé a perličky obecné v bažantnicích,
  • prodloužení doby lovu bažanta obecného ve volných honitbách loveckými dravci o měsíc – do 31. ledna; v bažantnicích je nově možné lovit bažanta obecného a také orebici rudou loveckými dravci celoročně;
  • celoroční možnost lovu bažanta obecného v bažantnicích odchytem.
  • úpravu doby lovu siky Dybovského ve volných honitbách – jeleny je možné nově lovit od 1. července do 31. ledna, laně od 1. srpna do 31. ledna a zvěř siky Dybovského do dvou let věku celoročně.
  • úpravu dobu lovu srnce obecného – doba lovu srnce bude začínat 1. května dlouhodobě, nikoliv do konce roku 2025, jak vyplývalo z novely vyhlášky č. 323/2019 Sb.

Zdroj: www.svetmyslivosti.cz

Buďte první, kdo okomentuje příspěvek

Jméno
E-mail
Váš komentář