Zavřít
Napsal: admin on Září 2, 2021

Ve středu odpoledne kolem 17-té hodiny napadl medvěd ženu v okresu Poltár na středním Slovensku. Utrpěla těžká zranění hlavy a krku!

Pokračovat ve čtení
Napsal: admin on Srpen 29, 2021

Jelen sika, někdy zkráceně nazýván pouze sika, je savec z řádu sudokopytníků. Pro české lesy představuje významné nebezpečí.

Pokračovat ve čtení
Napsal: admin on Srpen 9, 2021

Hledání ideálního psího společníka, toho správného plemene pro vás, může být někdy oříšek. Pokud jste aktivní a máte na svého budoucího dostatek času může se jím snadno stát plemeno populární po celém světě.

Jack russell teriér
Pokračovat ve čtení
Napsal: admin on Srpen 1, 2021

Puškohled je prakticky povinnou výbavou pro sféru loveckých zbraní. Podle čeho si vybrat ten správný?

Pokračovat ve čtení
Napsal: admin on Červenec 2, 2021

Jako země původu je ve standardu uváděno Německo. Jeden z důležitých parametrů těla jezevčíka je odstup od země, který činí jednu třetinu výšky v kohoutku.

Pokračovat ve čtení
Napsal: admin on Červen 4, 2021

Lovecké zbraně se dělí na chladné a střelné, zbraně střelné pak na mechanické, plynové a palné. Účelem střelby při lovu je usmrtit bez zbytečného trýznění zvěř a zároveň střelbou neohrozit sebe ani okolí.

Pokračovat ve čtení
Napsal: admin on Květen 7, 2021

Kladenský soud uložil šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi nepodmíněný tříletý trest ve věznici. Uznal ho vinným v kauze manipulace se zakázkou Lesní správy Lány. Státní zástupce mu v dubnu navrhl čtyřletý trest vězení, zákaz činnosti a peněžitý trest. Balák odmítá, že by jednal nezákonně

Pokračovat ve čtení
Napsal: admin on Květen 4, 2021

Populaci pstruha obecného potočního se v jizerskohorských tocích spravovaných Lesy ČR podařilo rozšířit i letos na jaře. Vodohospodáři spolu s tamějšími správci CHKO vysadili deset tisíc plůdků.

Pokračovat ve čtení
Napsal: admin on Duben 22, 2021

1. Buď vždy a všude a za všech okolností myslivcem tak, jak zákon, předpisy a myslivecké zvyky káží, a jak si v nich vychován a poučen byl !

Pokračovat ve čtení
Napsal: admin on Duben 22, 2021

Ošetření zvěře po jejím ulovení se řídí veterinárními předpisy to platí i pro ošetření usmrceného zdivočelého hospodářského zvířete nebo označeného zvířete z farmového chovu zvěře.

Pokračovat ve čtení